Lubię konkret i chcę dawać konkretne rozwiązania. Moją misją jest zachęcić ludzi do pisania: użytkowo i kreatywnie, dla akademii, dla biznesu, dla zabawy, dla siebie. Chcę pokazać, jak pisać dobrze i z przyjemnością. Z wykształcenia jestem anglistką i doktorem językoznawstwa – mam duże doświadczenie w pisaniu i redagowaniu tekstów naukowych po polsku i angielsku. Z natury jestem nerdem – zapytaj mnie o teorię i technikę pisania, a nie zamknę się przez godzinę. Nad ranem piszę do szuflady – wtedy jestem najbardziej sobą.

Wszystko, co wiem o pisaniu, przetestowałam na sobie. Jestem nieustraszonym eksperymentatorem. Piszę w nocy i nad ranem, piszę na przerwach w pracy i biorę udział w ekstremalnych maratonach pisarskich. Jestem ekspertką od pisania akademickiego z długoletnim doświadczeniem i ponad dwudziestoma publikacjami na koncie. 

Od 2019 roku prowadzę warsztaty pisarskie – zarówno literackie, jak i akademickie. Współpracuję z pisarzami, prowadzę konsultacje pisarskie – zarówno dla osób piszących teksty akademickie, jak i prozę, piszę recenzje redaktorskie, redaguję teksty, prowadzę Szkołę Pisanie Powieści Marii Kuli.

Uczę pisać i konsultuję teksty akademickie, blogowe, newslettery, literaturę piękną, fantastykę, thrillery i kryminały, YA, jak również powieści obyczajowe. Natomiast jeśli piszesz literaturę dziecięcą, podróżniczą czy poezję, mogę polecić Ci innych ekspertów w tych dziedzinach. Napisz do mnie!

Moje kwalifikacje:

  • Ukończona specjalizacja akademicka (literaturoznawczo-językoznawcza) na filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i doktorat z zakresu językoznawstwa
  • Liczne kursy i warsztaty prozatorskie stacjonarne i online m.in. Miasta Literatury UNESCO, Marii Kuli czy Maszyny do Pisania
  • Kurs prozatorski pierwszego i drugiej stopnia u Jacka Bieruta, kurs pisania trzeciego stopnia u Małgorzaty Wardy
  • Szkoła trenerek pisania Marii Kuli – od września 2018 do sierpnia 2019
  • Doświadczenie w pisaniu, redagowaniu i recenzowaniu artykułów naukowych w zagranicznych tomach konferencyjnych i czasopismach JCR – od 2009 roku (mój ResearchGate)
  • Doświadczenie w prowadzeniu kursów pisarskich, współpracy z pisarzami, redagowania tekstów literackich – od 2019 roku.