Prowadzę warsztaty pisania akademickiego i kreatywnego (w tym warsztaty dla blogerów) oraz udzielam konsultacji i redaguję teksty.

Warsztaty pisania akademickiego

Organizuję warsztaty trzygodzinne, całodzienne, dwudniowe lub dłuższe kursy online lub stacjonarnie dla grup od 7 do 20 osób. Uczę na nich tego, jak pisać i redagować swoje teksty pod publikację w czasopismach JCR, jak organizować sobie czas na pisanie i jak poradzić sobie z najczęstszymi problemami przy pisaniu tekstów naukowych. Przy tworzeniu programów korzystam zarówno ze swojej wiedzy teoretycznej i językoznawczej, jak i wieloletniego doświadczenia w publikowaniu i recenzowaniu takich tekstów. Prowadzę zajęcia zarówno w ramach ogólnouczelnianych wykładów, jak i dla indywidualnych grup badawczych czy korporacji. Współpracowałam m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Pedagogicznym i korporacją Multimind. Warsztaty prowadzą w języku polskim lub angielskim, którym biegle się posługuję. Program dostosowuję do indywidualnych potrzeb grupy.

Jeśli chcesz zorganizować warsztat na swojej uczelni lub w swojej grupie badawczej, napisz do mnie na adres marta@martamareckapisze.pl albo użyj formularza kontaktowego u dołu strony.

Warsztaty pisania kreatywnego

Aktualny kalendarz warsztatów pisania kreatywnego prowadzonego przeze mnie lub inne trenerki znajduje się tutaj: KALENDARZ

Konsultacje indywidualne

Jeśli potrzebujesz pomocy przy swoim tekście albo masz mnóstwo pytań dotyczących pisania, ale nie wiesz, gdzie szukać odpowiedzi, przyjdź do mnie na konsultację. Konsultuję teksty literackie i naukowe w języku polskim i angielskim.

W ramach konsultacji czytam max. 1 arkusz tekstu (czyli 40 tys. znaków ze spacjami, to jest około 20 stron znormalizowanego maszynopisu) i spotykam się z Tobą na 1-2 godziny, podczas których rozmawiamy o Twoim tekście, jak również odpowiadam na wszelkie pytania związane z Twoim pisaniem

Przed spotkaniem zadam Ci kilka pytań i poproszę o przesłanie tekstów i twoich pytań do mnie (jeśli będziesz je mieć).

Do każdej rozmowy starannie się przygotowuję – czytam tekst i wykonuję jego wstępną redakcję, robię research (zwłaszcza w przypadku tekstów naukowych), przygotowuje dla Ciebie ćwiczenia i odpowiedzi na Twoje pytania.

W przypadku artykułów naukowych skupiam się na takich aspektach tekstu jak struktura, jasna i logiczna budowa argumentów oraz styl w kontekście publikacji w czasopismach z JCR. Jeśli temat pracy dotyczy moich kompetencji (psycholingwistyka i językoznawstwo, w szczególności badania z zakresu uczenia języka, fonologii i dwujęzyczności), oferuję też komentarze merytoryczne.

W przypadku tekstów literackich komentuję strukturę, styl, konstrukcję bohatera i świata przedstawionego, narrację, fabułę itd.

Koszt konsultacji: 400 zł, w przypadku tekstów dłuższych niż arkusz wydawniczy tekstu cena rośnie – umawiamy się na nią indywidualnie.

Recenzje redaktorskie

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy twoja książka ma szansę na powodzenie na rynku wydawniczym, czy jest dobrze napisana i co warto byłoby w niej poprawić, prześlij mi ją, a ja ją przeczytam i napiszę specjalnie dla ciebie recenzję z uwagami redaktorskimi.  Piszę recenzje redaktorskie, czyli analizuję zarówno treść, fabułę jak i formę, styl powieści. Wskazuję  co jest plusem, mocną stroną, co jest według mnie napisane dobrze, a co jest słabą stroną i wymaga moim zdaniem poprawy.

Recenzja książki o objętości do 12 arkuszy (czyli 480 tys. znaków ze spacjami) kosztuje 1500 zł. Nie potrzebuję wydruku, czytam na komputerze (w przypadku książki dłuższej niż 12 arkuszy cena rośnie).

UWAGA! Do recenzji i redakcji przyjmuję: literaturę piękną, fantastykę, kryminały, thrillery i gatunki pokrewne, powieści historyczne, YA, teksty naukowe i popularnonaukowe. Nie specjalizuję się w literaturze dziecięcej ani podróżniczej, romansach, reportażach, poezji ani poradnikach, dlatego nie przyjmuję zleceń na tego typu teksty. Jeśli potrzebujesz recenzji takiej książki, mogę polecić Ci redaktora, który zna się takiej literaturze 🙂

Indywidualna półroczna współpraca

Chcesz napisać ze mną książkę? Tutaj znajdziesz informację, o formach współpracy długoterminowej.

Skontaktuj się ze mną:

    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.